Неділя, 23.06.2024, 14.07.54
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Цікаві статті [19]
Новини протопресвітерства [23]
Новини парафії [70]
Церковне життя [58]
Мудрі думки [2]
 Художньо-катехитична школа «Одигітрія»

Художньо - катехитична школа «Одигітрія»


Молодша групаНавчання малюванню та основам іконопису розпочато в грудні 2007 року і стало можливим завдяки наполеглевій праці і старанням сестри Назарії Михайлюк ЧСВВ. Навчання проходить щонеділі з 15:30 до 17:15 в монастирі сестер Василіянок за адресою: Провулок 3-ій Селецький, 9 ( район Смолянки)

Мета курсу: допомогти учасникам відобразити мистецькими засобами індивідуальний внутрішній світ, який формується напротязі літургічного року.

Процес навчання: це спосіб відкриття кожним учасником індивідуальної неповторної дії Бога в його душі через інтуїтивно-пізнавальні відображення лінією і кольором події церковного року.

Художні засоби і матеріали  року навчання: папір, простий олівець, дошки, фарби (гуаш, акварель).

Моя перша ікона

Ціль навчання: привчити учасників без страху виводити свій внутрішній стан відношення до Бога і навколишнього світу на папір. Це свого роду вправа щирості і незакомплексованості у відношенні до всього, що є найважчим і найважливішим у формуванні особистості. Тому, спосіб підходу і вимог- індивідуальний для кожного.

Відповідальна за навчання с. Назарія Михайлюк, ЧСВВ.. тел. 0 (412) 33-79-12

Малювати - це просто! Прийдіть і спробуйте!


Одигітрія - це грецька назва одного з найдавніших типів чудотворних ікон Богородиці з Дитям Ісусом. В українській мові слово означає – «Та, що вказує шлях», Провідниця. Візантійська легенда розповідає, що  Богородиця провела двох сліпих дорогою і відновила їм зір. Інша давня історія приписує цю ікону св. Луці - євангелистові і художникові, який словом і фарбою дав свідоцтво Христовому таїнству.

Суть цієї ікони - віра Марії, як Богородиці. Одежа Ісуса золотого кольору – це знак божества у славі, яку споглядаємо через знак очима віри. Лик Божого Сина у невеличкій постаті Дитяти – це лик вічної мудрості, вічного Воплоченого Божого Слова. Ікона, як символ, вводить нас в світ незвичних духовних цінностей. Якщо в оточуючому нас світі мати навчає і оберігає свою дитину, то в іконі зображено Божу Матір, яку навчає і охороняє Син. Вона ж по-літургічному підтримує Його рукою, подібно, як священнослужителі підтримують Святе Письмо.

Правиця Богородиці також наслідує священний жест, яким під час Божественної Літургії супроводжується молитва освячення. Оскільки Одигітрія вказує шлях – вказує нам на Христа. Тобто, Богородиця постійно нагадує нам, що нашим шляхом є Христос.

Вона постає, як символ Церкви, яка впродовж століть веде християн до Глави Церкви - Спасителя.

© Парафія св. Василія Великого УГКЦ м. Житомира 2024

Наше опитування
Я переглядаю цей сайт
Всього відповідей: 454

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук


Каталог україномовних сайтів