Середа, 12.06.2024, 21.11.42
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Цікаві статті [19]
Новини протопресвітерства [23]
Новини парафії [70]
Церковне життя [58]
Мудрі думки [2]
 Різдво Богородиці

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

Пресвята Діва Марія народилася в той час, коли люди дійшли до таких меж морального упадку, при яких їхнє підняття з нього вже здавалося вже неможливим. Високодуховні люди тієї епохи усвідомлювали і часто відкрито говорили, що Бог повинний зійти у світ, щоб виправити віру і не допустити погибелі роду людського. Син Божий захотів для спасіння людей прийняти людське єство, і Пречисту Діву Марію, єдину гідну вмістити в Себе і втілити Джерело чистоти і святості, Він обирає Собі Матір'ю. 

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується Церквою, як день всесвітньої радості. У цей світлий день, на рубежі Старого і Нового завітів, народилася Преблагословенна Діва Марія, надана від віків Божественним Промислом послужити таємниці втілення Бога Слова - з’явитися Матір’ю Спасителя світу, Господа нашого Ісуса Христа. Пресвята Діва Марія народилася в невеликому Галилейському місті Назареті. Батьками Її були праведні Йоаким з роду пророка і царя Давида і Анна з роду первосвященика Аарона. Родина була бездітна, тому що свята Анна була неплідною. Досягши похилого віку, Йоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу, твердо вірячи, що Богу все можливо, і Він може зцілити неплідність Анни навіть у її старості, як колись позбавив неплідності Сару, дружину патріарха Авраама. Святі Йоаким і Анна дали обітницю присвятити Богу для служіння в храмі дитя, що їм пошле Господь. Бездітність вважалася в єврейському народі покаранням Божим за гріхи, тому святі і праведні Йоаким і Анна терпіли несправедливі ганьблення від своїх співвітчизників. В одне зі свят старець Йоаким приніс в Ієрусалимський храм свою жертву в дарунок Богу, але первосвященик не прийняв її, назвавши Йоакима негідним, через його бездітність. Святий Йоаким у глибокому горі пішов у пустелю і там зі сльозами молився Господеві про дарування дитяти. Свята Анна, довідавшись, що відбулося в Єрусалимському храмі, гірко плакала, однак не нарікала на Господа, а молилася, призиваючи на свою родину милосердя Боже. Господь виконав їхнє прохання, коли святе подружжя досягло похилого віку і приготувало себе доброчесним життям до високого звання - бути батьками Пресвятої Діви Марії, майбутньої Матері Господа Ісуса Христа. Архангел Гавриїл приніс Йоакиму і Анні радісну звістку: молитви їхній почуті Богом, і в них народиться Преблагословенна Дочка Марія, через Яку буде дароване спасіння усьому світу. Пресвята Діва Марія Своєю чистотою і чеснотою перевершила не тільки всіх людей, але й Ангелів, явилася живим храмом Божим, і, як оспівує Церква у святкових піснеспівах, «Небесними Дверима, що вводять Христа у Всесвіт на спасіння душ наших» (2-га стихира на «Господи, воззвах», глас 6).

Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали виповнюватися великі і втішливі обітниці Божі про спасіння роду людського від рабства диявола. Ця подія наблизила на землі благодатне Царство Боже, царство істини, благочестя, чесноті і безсмертному життю. Матір Первонародженого Христа Господа є й усім нам по благодаті Матір’ю і милосердною Заступницею, до Якої ми постійно прибігаємо із синівською відвагою.

© Парафія св. Василія Великого УГКЦ м. Житомира 2024

Наше опитування
Я переглядаю цей сайт
Всього відповідей: 454

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук


Каталог україномовних сайтів