Четвер, 20.06.2024, 12.59.48
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Цікаві статті [19]
Новини протопресвітерства [23]
Новини парафії [70]
Церковне життя [58]
Мудрі думки [2]
 “Віра і Світло”
"Віра і Світло"

Мета організації:

Рух "Віра і Світло" виник як відповідь на страждання людей неповносправних та їх родин, які дуже часто трактуються як позбавлені людської гідності, зазнають приниження та відкинення. Тому у першу чергу, спільноти "Віри і Світла" є спільнотами дружби та взаємної підтримки. Вони хочуть донести кожній неповносправній людині вістку про те, що вона є люблена Богом такою, як вона є, що вона є бажана та потрібна у цьому світі, що її життя може бути джерелом радості і єднання для інших, що вона також може зростати та дарувати свої дари іншим. Також "Віра і Світло" прагне підтримати та згуртувати батьків на їх нелегкій дорозі життя, допомогти їм віднайти світло любові та життєдайну присутність Бога в усіх їхніх випробуваннях та труднощах. У "Вірі і Світлі" батьки часто мають можливість по-новому відкрити внутрішню красу та дар своєї дитини. Для молоді приятелів "Віра і Світло" прагне бути спільнотою, в якій вони можуть згуртуватися, зростати і через дружбу з людьми розумово неповносправними відкрити для себе істинні цінності життя, вступати у глибше сопричастя з Богом, Богом співчуття та любові.

„Віра і Світло” виникла як відповідь на страждання людей неповносправних та їх родин, які дуже часто трактуються як позбавлені людської гідності, зазнають приниження та відкинення. Тому у першу чергу, спільноти „Віри і Світла” є спільнотами дружби та взаємної підтримки. Вони хочуть донести кожній неповносправній людині вістку про те, що вона є люблена Богом такою, як вона є, що вона є бажана та потрібна у цьому світі, що її життя може бути джерелом радості і єднання для інших, що вона також може зростати та дарувати себе іншим.

„Віра і Світло” ґрунтується на переконанні, що кожна людина, якою б не була її неповносправність, є безцінною, а тому заслуговує любові, поваги та права на самореалізацію. Люди ж неповносправні розумово часто є наділені особливими якостями сердечності, безпосередності, простоти. Саме тому вони можуть допомогти усім нам відкрити справжню красу і глибину людських стосунків, красу і радість життя. Люди, які часто зазнають такого непомірного приниження та відкинення з боку суспільства можуть стати для нього учителями життя, адже, як каже апостол Павло „Бог вибрав немудре цього світу, щоб засоромити мудрих.”

У «Вірі і Світлі» особи з розумовою неповносправністю мають можливість любити і бути любленими, ділитися багатством свого серця, своєю безпосередністю, відкритістю і простотою; батьки відчувають підтримку та дружбу, можуть по-новому відкрити внутрішню красу та дар своєї дитини; молодь-приятелі через дружбу з особою неповносправною можуть пізнати інші життєві цінності, відкрити для себе новий сенс життя та подивитися на світ очима любові.

Повна назва організації та її історія:

"Віра і Світло" - це міжнародний християнський рух спільнот, який об’єднує осіб розумово неповносправних, їхніх батьків та молодь-приятелів. Рух зародився під час міжнародної прощі до Люррду, яку організували у 1971 році Жан Ваньє та Марі-Елен Матьє у Франції. Після цієї прощі, яка об’єднала 12 тис. осіб, по цілому світі при різних християнських парафіях люди продовжували зустрічатися у спільнотах. На сьогодні є понад 14 тисяч спільнот "віри і світла" у більш ніж 80 країнах світу. В Україні перша спільнота утворилася у Львові у 1992 році. Зараз їх вже 12. Крім того спільноти "Віри і Світла" існують у Києві, Жовкві, Тернополі, Тячеві, Хусті, Ужгороді, Кам’янці-Подільському, Трускавці, Стрию, Житомирі.


Спільнота "Віра і Світло" у Житомирі


Перша зустріч житомирської спільноти відбулася у лютому 2007 року з ініціативи с. Магдалини, ЧСВВ та групи мирян – греко- та римо-католиків. Спільнота має назву «Життя у мирі», існує при храмі Св. Василія Великого та перебуває на етапі випробування. Зустрічі спільноти проводяться у монастирі сестер василіанок, капеланом спільноти є о. Ігор Гріщенко.

Контакти:

Провідник спільноти - Чудовська Валерія

тел. дом.: (0412) 36-0587
тел. моб.: (095) 618-15-41

© Парафія св. Василія Великого УГКЦ м. Житомира 2024

Наше опитування
Я переглядаю цей сайт
Всього відповідей: 454

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук


Каталог україномовних сайтів