Вівторок, 28.01.2025, 03.58.22
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Цікаві статті [19]
Новини протопресвітерства [23]
Новини парафії [70]
Церковне життя [58]
Мудрі думки [2]
 Покров Богородиці

Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

1 (14) жовтня Свята Церква то-жественно святкує свято Покрову Пресвятої Богородиці. Це свято встановлене на спомин видіння Богоматері, яке бачив святий Андрій Юродивий. Тоді Богородиця покривала своїм омофором всіх вірних, що молилися у Влахернському храмі у Константинополі.

Храм на Влахернах був відомий тим, що у ньому зберігалась риза Богородиці з омофором. Сюди завжди приходило багато паломників з проханнями до Пречистої Діви про заступництво. Одного разу, коли місто облягли араби, у храмі зібралося багато людей. Всі вони прохали Пресвяту Богородицю про заступництво. Прийшов також сюди святий Андрій та його учень Епіфаній зі слугою. Під час всенічного бдіння, близько четвертої години ранку, Андрій побачив величаву жінку, яка йшла від дверей храму у супроводі великої кількості святих. Святий Іван Предтеча та Іван Богослов підтримували її своїми руками, інші — співали гімни. Коли вона наблизилась до амвону Андрій запитав Епіфанія, чи бачить він Владичицю і Царицю світу. «Бачу, отче мій духовний». — відповів той...

Жінка, приклонивши коліна, довго молилась. Сльози текли по її пречистому обличчю. Після цього вона підійшла до престолу і знов молилась за предстоячий народ. Після закінченні молитви Вона зняла з себе велике покривало і розгорнула його над людьми, що знаходились у храмі. Андрій та Епіфаній довго дивились на покривало, що огортало народ. Як тільки жінка відійшла покривало стало невидимим. Андрій з Епіфанієм зрозуміли, що Богородиця прийшла для того, щоб врятувати місто. І дійсно, вороги відступили, а місто було врятоване.

Не відомо чому саме 1 (14)-го жовтня відзначають це свято. Можливо, святий Андрій бачив видіння саме цього дня. Деякі пов’язують це свято з відзначенням пам’яті святого Романа Сладкопівця, яке також припадає на цей день. Він, як відомо, був автором численних гімнів на честь Пречистої Діви.

Багато століть минуло з того часу, як Марія заступилась за тих, хто звертався до Неї про допомогу. Не відомо навіть в якому році це сталося. Але ця місцева подія переросла себе і розширилась до вселенського значення.

Сучасні християни часто забувають про події, з яких почалось свято Покрову, але кожний знає, що це свято — свято Матері, доброї Матері, що прикриває, захищає та потішає своїх дітей, які знаходяться у небезпеці.

Перша стихира, яку ми співаємо на Вечірній цього свята говорить: «Пречиста Богородице! Ти для скорботних — велика заступниця, негайна помічниця, спасіння та підпора людства, море ласки, джерело Божої мудрості, покров для світу» (стихира на «Господи воззвах»).

Сильна віра наших прадідів у допомогу та заступництво Пресвятої Богородиці рятувала їх від неминучої загибелі, додавала сил у житті та боротьбі. Згадаймо хоча б Почаїв... Його з впевненістю можна було б назвати Українськими Влахернами. Та й тепер Пречиста дбає за нас, не залишаючи ні на хвилинку. Лиш тільки б ми не забували про неї ...

© Парафія св. Василія Великого УГКЦ м. Житомира 2025

Наше опитування
Я переглядаю цей сайт
Всього відповідей: 454

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук


Каталог україномовних сайтів