Неділя, 23.06.2024, 14.21.38
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Цікаві статті [19]
Новини протопресвітерства [23]
Новини парафії [70]
Церковне життя [58]
Мудрі думки [2]
 Наш храм

Кілька років наша громада за благословенням екзарха Києво-Вишгородського преосвященного Василія Медвіта та  Житомирського римо-католицького єпископа Яна Пурвінського  збиралася для проведення богослужінь  у катедральному костелі святої Софії. Йшов час, громада збільшувалася, міцніла, зростала духовно. Незабаром усім стало зрозуміло - громада вже сформувалася, з'явилася ще одна повноцінна християнська сім'я. Ця сім'я має свої обов'язки, свої проблеми, свої свята й свої труднощі, й найголовніше - вона має своїх дітей. Але ця сім'я не має свого дому. Тоді на загальних зборах було прийняте рішення збудувати свій дім - "дім народу Божого".

Найперше потрібно було визначити і отримати земельну ділянку під будівництво. Після довгих пошуків та обговорень громада прийняла пропозицію міської влади. Церкву вирішили збудувати у новозбудованому та густозаселеному районі міста - районі заводу "Промавтоматика". Це справді гарний та перспективний район, розміщений недалеко від центру міста. Незабаром ділянку було освячено і встановлено дерев'яний хрест. Це була одна з найвизначніших подій у житті нашої громади.

nullНаступним кроком у підготовці до будівництва храму був пошук архітектора і проектної організації, які б допомогли нам зробити проект церкви та підготувати усю необхідну документацію. Разом з Управлінням містобудування та архітектури нами був проведений конкурс на кращий проект споруди. Після того, як було підбито підсумки конкурсу цю важливу місію було покладено на житомирське ТОВ "Портал", а керівництво по виконанню проекту взяв на себе тодішній головний архітектор міста Валерій Головатенко, який і запропонував таку модель храму.

Проект церкви виконано у візантійському стилі. Споруда має в основі квадратну конфігурацію розміром 15х15 мерів, що завершена з головного фасаду притвором прямокутної форми, та напівеліпсовидною апсидою зі східного боку.  Купол тримається на чотирьох хрестовидних колонах. У цокольному поверсі розміщено каплицю, два катехитичних класи, бібліотеку, парафіяльну канцелярію та блок санвузлів. Загальна довжина храму разом з притвором та вівтарною частиною складає 25 метрів, ширина - 15 метрів,  у висоту храм підніметься на 35 метрів. Взагалі архітектура храму є досить цікавою і гармонійно вписується у навколишню забудову. Маємо велику надію, що коли будову буде завершено, у Житомирі з'явиться справді перлина сакрального мистецтва.

© Парафія св. Василія Великого УГКЦ м. Житомира 2024

Наше опитування
Я переглядаю цей сайт
Всього відповідей: 454

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук


Каталог україномовних сайтів